شمع, شمع پیرکس-مایع, شمع روغنی

شمع روغنی

شمع روغنی

شمع‌ روغنی به شمعی گفته می‌شود که سوخت آن روغن‌ مایع مخصوص است. در واقع بر خلاف شمع‌های پارافینی که از پارافین جامد و یا مایع تغذیه می‌شوند، شمع‌های روغنی با سوخت روغنی مایع می‌سوزند. ایده اصلی شمع‌های روغنی از چراغ‌های نفتی قدیمی گرفته شده است. همان‌طور که می‌دانیم چراغ نفتی، چراغی است که ماده سوخت آن نفت است و شامل لوله و سرپیچ است. این چراغ در گذشته بسیار پرکاربرد بوده است. فتیله این چراغ با آغشته شدن به نفت، شعله‌ور شده و در محفظه شیشه‌ای ایجاد نور می‌کند. شمع روغنی در واقع نوع مدرن چراغ نفتی است. این شمع از یک ظرف شیشه‌ای از جنس پیرکس تشکیل شده که قسمت بالای ظرف سوراخی تعبیه شده است تا فتیله توسط نگهدارنده شیشه‌ای یا فلزی درون ظرف قرار بگیرد. مایع روغنی نیز از همین سوراخ درون ظرف ریخته می‌شود و فتیله با آغشته شدن به مایع روغنی قابلیت روشن شدن را پیدا می‌کند.

سوخت شمع روغنی

سوخت روغنی شمع‌های روغنی موجود در سایت هیموهوم کاملا گیاهی و طبیعی بوده و در طی فرآیند بازیافت تولید می‌شود تا کمترین آسیب به محیط زیست را داشته باشد. این روغن‌ها تا قطره آخر می‌سوزند و هیچ ضایعاتی از خود به جا نمی‌گذارند. شمع‌های روغنی شمع‌های دائمی هستند که با تمام شدن روغن داخل آن می‌توان مجدد روغن را شارژ کرد و شمع را روشن نمود. سوخت‌های روغنی هیموهوم کاملا بدون بو بوده و در طول مدتی که شمع روشن است هیچ دودی از خود تولید نمی‌کنند. 

روغن‌های شمع روغنی را می‌توان در رنگ‌های مختلف بدون هزینه اضافی تهیه کرد و مطابق با دکوراسیون فضای خود از آن‌ها استفاده نمود. سوخت روغنی موجود در سایت هیموهوم به صورت یک لیتری و صد سی‌سی و در رنگ‌های قرمز، صورتی، بنفش، بادمجانی، سبز کمرنگ، سبز پررنگ، آبی، زرد و بی‌رنگ قابل خریداری است که از این لینک می‌توانید آن‌ها را تهیه نمایید.

ظروف شمع روغنی

ظروف شیشه‌ای پیرکس برند هیموهوم که برای شمع‌های روغنی از آن استفاده می‌شود با پیرکس تولید کشور انگلستان ساخته می‌شود که بی‌شک باکیفیت‌ترین ظروف پیرکس موجود در بازار است. این ظروف بسیار شفاف و بدون موج ساخته می‌شوند. ظروف پیرکس شمع روغنی در ابعاد و طرح‌های متنوع تولید می‌شود و در وب‌سایت ما موجود هستند. ظروف شیشه‌ای پیرکس موجود در سایت هیموهوم در طرح‌های حبابی، حباب پایه‌دار، اشکی، اشکی پایه‌دار، کاج، سه‌حبابی، فلوت یا مدادی، استوانه‌ای و عدسی قابل خریداری هستند که از این لینک می‌توانید آن‌ها را تهیه نمایید.

شمع‌های روغنی هیمو هوم

فتیله شمع روغنی

فتیله‌هایی که برای شمع روغنی هیموهوم استفاده می‌شود از جنس نخ‌پنبه باکیفیت است. فتیله با آغشته شدن در روغن از مایع روغنی اشباع شده و با روشن کردن آن مایع روغنی به آرامی می‌سوزد. فتیله‌های موجود در سایت هیموهوم ماندگاری بسیار بالایی دارند و همانند فتیله شمع‌های پارافینی نمی‌سوزند. فتیله‌های شمع روغنی در صورت استفاده مداوم تا چندین ماه دوام می‌آورند و شما مجبور به خرید مجدد آن نیستید. فتیله‌های موجود در سایت هیموهوم در سه طول ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتیمتر قابل خریداری است که از این لینک می‌توانید آن را تهیه کنید.

سرفتیله شمع روغنی

سرفتیله‌های شمع روغنی عموما از دو جنس فلزی و شیشه‌ای ساخته می‌شوند. همان‌طور که در بالا هم ذکر شد، وجود سرفتیله برای نگه‌داشتن فتیله در ظروف پیرکس الزامی است. شمع‌های روغنی موجود در سایت هیموهوم دارای سرفتیله شیشه‌ای هستند. در واقع سرفتیله‌های شیشه‌ای با جنس و رنگ ظروف پیرکس همخوانی بیشتری داشته و از لحاظ ترکیب‌بندی و زیبایی‌شناسی نسبت به سرفتیله‌های فلزی برتری دارند. سرفتیله‌هاش شیشه‌ای موجود در سایت هیموهوم هم به صورت سرتخت و هم به صورت گرد و در دو سایز قابل خریداری است که از این لینک می‌توانید آن‌ها را خریداری نمایید.

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که شمع‌های روغنی شمع‌هایی شیک، مدرن و مقرون به صرفه هستند که بسیار تمیز و بدون نیاز به نظافت می‌سوزند و شعله‌ای ملایم را برای شما به ارمغان می‌آورند پس اگر تا به حال از این شمع‌ها استفاده نکردید حتما آن‌ها را امتحان کنید تا مشتری دائم شمع روغنی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *